טיול ג'יפים ליער ביריה - נחל דישון 

המסלול - נתחיל מהתחברות נחל דישון עם נחל גוש חלב נטפס למעיין כרם בן זמרה מקום טוב לעצירה ומנוחה ,משם במגמת עליה לכיוון יער בריה דרך קדיתא ונתחבר לדרך נוף שחוצה את כל יער בירייה .

נגיע לעין נבוריה הוא אחד משלושה מעיינות קדומים שקק"ל שיקמה. בתקופת התלמוד סיפק המעיין הקטן את מימיו לכפר נבוריה, ששרידי בית הכנסת שלו נראים על הגבעה מצפון למעיין כמו כן ניטעו בקרבת המעיין בוסתנים של שבעת המינים, ועצי זית עתיקים (שהועתקו לכאן)

מהמעיין נרד לנחל דלתון, כאן גבולו הצפוני של יער בירייה. נמשיך לרדת שמאלה עד המצוק  ונעמוד על מרפסת טבעית יפהפייה . המראה הנשקף מכאן עוצר נשימה ,ממש מתחת נראה נחל דלתון. ממרומי המצוק נוהגים לגלוש למטה בחבלים – זהו אחד האתרים המומלצים לסנפלינג בישראל.

טיול ג’יפים בגליל - הר יער ביריה - מסלול ליום שלם:
יער ביריה - הוא היער הגדול בגליל. הוא משתרע על פני כ-25 אלף דונם במדרונות המשתפלים ויש בו בעיקר עצי אורנים וארזים.

ביער הגדול ניתן למצוא מגוון של אתרים מעניינים ומרתקים: יערות, בוסתנים, מעיינות, בית כנסת עתיק, קברי צדיקים וצמחייה עשירה, דרכי נוף ,מצפורים ומצודת בירייה במרכז היער, נגיע לנקודות עניין, נעצור ונהנה מסיפורי המקום, נבקר בבית הכנסת העתיק בנבוריה, במקום שרידי בית כנסת עתיק המתוארך לאמצע המאה ה 6 לספה"נ. על משקוף בית הכנסת נכתב , בית הכנסת נבנה בשנת 494 לחורבן בית המקדש, המשקוף נמצא במוזיאון ישראל בירושלים.

תמונות באדיבות מיקי קליין