דף הבית >> טיולי ג'יפים בצפון בנהיגה עצמית

טיול ג'יפים בצפון בנהיגה עצמית

טיולי ג'יפים בצפון בנהיגה עצמית – יש להתכונן ולהתנהל ברצינות ובאחריות.

אחת האפשרויות ההגיוניות והיעילות היא לשכור שירות של חברת טיולי ג'יפים, שיגיע ג'יפאי שעבר הכשרה והסמכה. יחד יהיה תכנון של המסלול והשהיה בשטח (את זה עושים לפחות שבוע לפני היציאה לטיול או לחופשה) המחיר לא נורא והוא שווה את זה. תחסכו זמן כסף וחלילה תקלות לא נעימות שיעלו לכם בכסף רב מאוד. לדוגמא מסלול עם קשיי עבירות קשים במיוחד יכול להיגרם נזק כספי אדיר לג'יפ אם לא יודעים כי  אין מספיק ניסיון.
הג'יפאים הם חברה טובים "מלח הארץ" רובם אנשי ההתיישבות. הם ישמחו בכיף ובאהבה לתת לכם את השירות ותזכו לטיול וחוויה מאוד נעימה ומוצלחת בחופשה ובטיול שלכם.  
טיולי ג'יפים בצפון בנהיגה עצמית - אחת החוויות הטבעיות חברתיות של הישראלים הוא שילוב של אגו חברותא ולמי שיש את 
הג'יפ המאובזר ביותר עם ההתאמה המרבית ביותר לשטח. עוד נידבך  בנושא זה הוא למי יש את אביזרי פינוק
שמחוברים לג'יפ כמו מקלחת בשטח ועוד אביזרי נוחות הקשורים לבישול אוכל ונוחות הלינה בשטח.
סביב זה ישנה תעשיה שלמה וככל שהג'יפ הפרטי יותר מאובזר זה מוסיף למפלס האגו ועם מדובר בג'יפ שנחשב יותר מתוצרת חברה שנחשבת כך קרנו של בעל הג'יפ עולה והוא מקובל יותר ודעתו קובעת יותר בהקשר של קביעת המסלול עצירות מקום החניה והלינה בשטח. ככה זה עובד.

טיולי ג'יפים בצפון בנהיגה עצמית – רעיון מצוין לחופשה משפחתית או חברים לטיול גיפים בצפון.

בני האדם הם צריכים חברה במיוחד הישראלים ותמיד יש סיבה להיות בחברת אנשים סביב נושא או סביב דברים משותפים סביב תחביבים כשהביחד הזה נימצא בגנים של הישראלים מהצבא מהשירות המילואים המשותף וחלילה מימי המלחמות "אחים לקרב" או חברים לנשק. הקירבה  הזו מהצבא היא מחנכת ומטביעה חותם בהתנהגותו של הישראלי שזה בא לידי ביטוי במיוחד בטיולי ג'יפים עם החברה. כי פה יש אדרנלין, אקסטרים ומקום לבטא את האגו.

טיולי ג'יפים בצפון בנהיגה עצמית – תקלות ותאונות.

כשיוצאים עם ג'יפים לשטח כל ג'יפאי מיומן או שעבר הכשרה והסמכה, יודע שצריך הכנה ליציאה לשטח בכמה רבדים ומישורים. ההכנה הזו באה לתת מענה לזמינות של חלקים מצרכים עזרים למקרה שדברים לא הולכים כמתוכנן. ישנם כמה דברים בסיסים שכל ג'יפאי מקצועי יודע שהוא צריך ליציאה לשטח.
נימנה כמה מהם על קצה המזלג.

טיולי ג'יפים בנהיגה עצמית בצפון – דברים שג'יפאים אמונים עליהם.

בשטח תקלות קורות גם לג'יפאים המנוסים ביותר. ראשית נתחיל בג'יפ ומוודאים מוכנות ותקינות עם ביטוח מתאים. לוקחים חלקים רזרביים לג'יפ כי מניסיון יודעים שיש סיכוי שהם עלולים להתקלקל בשטח.  יש  בוחרים מסלולים בשטח עם מינימום סיכון. לוקחים בחשבון את מזג האוויר.
בודקים ומרעננים את ערכת  העזרה הראשונה. מידעים את מי שצריך לידע על יציאה לשטח למקרה של תקלה שיגיע צוות חילוץ ( בדרך כלל ג'יפיאים ערבים זה לזה ועוזרים ומחלצים בשעת הצורך).