טיולי ג'יפים ליד טבריה

טיולי ג'יפים ליד טבריה  - קרני חיטין

קרני חיטין הינו הר געש כבוי שנוצר לפני ארבע מיליון שנים כששתי פסגותיו מדמות קרניים. בין שתי הקרניים נמצא עמק הבנוי משרידי לוע הר הגעש וסלעים שהועפו בעת התפרצויות געשיות ומכונים "פצצות וולקניות". קיים אף לוע נוסף וקטן יותר הצמוד לחלקו הצפון מערבי של הלוע הראשי. בהגעה  לשפת לוע ההר ניתן ליהנות מנוף עוצר נשימה של הגליל והגולן. בראש ההר ישנם שרידים מהתיישבות קדומה של האדם הקדמון. על הר ניתן ליהנות מפריח של בתה עשבונית (בעיקר), היקינטון המזרחי והקרקש הצהוב הנחשב לצמח נדיר באזור הגליל. 

בפסגת ההרי נמצאו שרידי ביצורים, תעלות קשר, עמדות וחומות מתקופת מלחמת העצמאות. ההר ותצפיתו הגבוה שימש באותה עת את ערביי כפר חיטין הסמוך הן לתצפית והן לתקיפות הבאים לטבריה. האזור כולו שוחרר במסגרת מבצע "דקל" ביולי 1948. 

טיולי ג'יפים ליד טבריה - מתחם נבי שועייב

המתחם מהווה את גבולו הצפוני של קרני חיטין ומהווה נקודה שאליה יש וכדאי להגיע במסגרת טיולי ג'יפים ליד טבריה. המתחם נחשב למקום קדוש עבור האוכלוסייה הדרוזית בגליל ובו מצוי קברו של יתרו חתנו של משה. באתר ניתן להתרשם משרידים מהתקופה הצלבנית. 
הכניסה לאתר מהווה עבור מטיילים רכובים כנקודת עצירה נוחה.במתחם החנייה הרחב ניתן להתמקם ואף להדליק אש. לצד רחבת החנייה ישנו מעיין ובסמוך לו מבנה המשמש ללימודי דת. ברחבת הגג של המבנה נוף עוצר נשימה של הכנרת ורמת הגולן. בקצה המערבי של הרחבה נמצא אולם הקבר של נבי שועייב. הכניסה למתחם מתאפשרת בחליצת נעליים ובכיסוי של הראש והזרועות כשהצילום באולם הקבר אסור. לצד הקבר ישנה גומחה ובמרכזה לוח שיש עם גומחה משל עצמה כשעל פי אמונת הדרוזים מדובר בטביעת רגלו של הנביא. 

טיולי ג'יפים ליד טבריה - תצפית ארבל
מצוק הארבל מהווה את אחד הנקודות המרהיבות באזור הגליל. מדובר על מצוק חד המתנשא לגובה של 400 מטרים מעל פניה של ימת הכנרת וכ-200 מטרים מעל פני הים. המטיילים במצוק יכולים ליהנות ממערות מסתור ונוף מרהיב לכיוון מזרח ואף צפונה לכיוון בקעת גינוסר, הרי מירון, צפת והחרמון. 
טיולי ג'יפים ליד טבריה
חלק ניכר מזהותה וצביונה של טבריה הוא בקשר ההדוק שיש לעיר לימת הכנרת עליה היא יושבת. טבריה יושבת בצמוד לימה, בחלקו המערבי והמרכזי וחלק ניכר ובולט של העיר מקיים קשרי גומלין הדוקים עם הכנרת. הדבר בא לידי ביטוי בחופי ים מוכרזים, בתי מלון, אזורי דגה, מועדוני ספורט ימי ועוד. 

האטרקציות הרבות הנמצאות בעיר ומשולבות יחד עם הכנרת מושכת לאזור אף מטיילים רבים. בגליל התחתון נהנים מטיילים רבים מטיולי ג'יפים ליד טבריה, כשלא פעם מנצלים אותם מטיילים את הקרבה לעיר על מנות ליהנות מביקור בעיר עצמה כמו גם בחופים שבה. 
מטיילים אשר מגיעים לטיולי ג'יפים ליד טבריה לבטח נהנים מטיול באזור הסמוך לעיר – מקרני חיטין להר ארבל. מדובר בשתי נקודות הסמוכות האחת לשנייה ובתוכן סיפורים היסטוריים הנוגעים לקרבות של הצלבנים נגד צבאו של צלאח א-דין.
טיולי ג'יפים ליד טבריה