לבחור את היעד המתאים

האם אתם מעוניינים בטיולי ג'יפים בנגב על רקע הנופים המדבריים, או אולי אתם דווקא מעדיפים לוקיישנים צפוניים עם נופים ירוקים. בכל מקרה, ההמלצה היא להבין תחילה מהו האזור בו תרצו לטייל.
בחירת מועד – כדאי לבחור מראש את המועד המתאים לטיול – כאשר, חשוב גם לשים דגש על השעות ולוודא שאכן תוכלו להגיע ליעד ממנו הטיול יוצא באותה השעה הרלוונטית.  

 


ליצור תכנית לאותו היום 

אז יכול להיות שהתוכנית היא ליהנות מטיול ג'יפים ולחזור הביתה. אך גם יכול להיות שאתם מעוניינים לשלב את היום עם אטרקציות נוספות, טיולים רגליים באתרים סמוכים, פיקניק או אולי עצירה במסעדה. בכל מקרה, ההמלצה היא ליצור תכנית מסודרת, אשר כוללת את כל הפעילויות ואפילו לתכנן את הזמנים הרצויים – קחו בחשבון, שישנן מסעדות שיש צורך להזמין מקומות או אטרקציות שצריך לקנות אליהן כרטיסים מראש וחשוב לנקוט בפעולות אלו. כמובן, שלעיתים טיול ג'יפים או חלק מהפעילויות אותן תרצו לעשות במסגרת חופשה ואז כבר כדאי לתכנן את כל הפעילויות אותן אתם מעוניינים לשלב בחופשה.תכננו את הרכב המשתתפים

כדאי להבין מראש, מהו הרכב המשתתפים בטיול – האם זה אתם והילדים, האם יש בני משפחה מורחבת או חברים אשר רוצים להצטרף – כדאי לתכנן את הטיול תוך התבססות על אותו הרכב המשתתפים ולוודא שהתכנים שלו אכן מותאמים לגילאי המשתתפים – לדוגמא, ישנם טיולי ג'יפים אתגריים יותר אשר לא בהכרח יתאימו לילדים צעירים וישנם טיולים סולידיים יותר אשר יכולים להתאים גם לקטנטנים.


הצטיידו בהתאם

באופן עקרוני אין צורך בהיערכויות מיוחדות לקראת טיול ג'יפים. יחד עם זאת, מה שכן חשוב, זה להכין בגדים נוחים ובמידה והטיול כולל עצירות בטבע ואולי סיורים, כדאי גם לנעול נעליים מתאימות. מעבר לכך, כדאי להצטייד באוכל, שתייה וכמובן, הרבה מצב רוח טוב.תכנון מקדים של אותו טיול ג'יפים יכול להתוות לכם את הדרך לחוויה עוצמתית ומהנה במיוחד.טיול ג'יפים זה משהו שניתן לעשות עצמאית

– כמובן, אם אתם מחזיקים ברשותכם ג'יפ עם קצת טיפים ממדריך מקצועי .יחד עם זאת, מי שאין לו ג'יפ ומי שמבקש ליהנות מחוויה מאתגרת ואיכותית, אותה רק מקצועניים יכולים לספק לו, יגיע מהר מאוד למסקנה, כי עליו להכניס לתמונה חברה מתאימה ולהלן,


פרמטרים אשר יסייעו בבחירת החברה הנכונה:

שם ומוניטין – כדאי לוודא שהחברה אשר נבחרת למטרה, הינה חברה מנוסה, אשר לאורך שנות הפעילות שלה הצליחה לצבור שם ומוניטין בתחום הטיולים ככלל וטיולי הג'יפים בפרט. אם קיימת אפשרות לקבל המלצות על אותה החברה ממכרים אשר טיילו איתה והיו שבעי רצון מהחוויה, דבר זה יוכל להשפיע במידה רבה על הבחירה.


מה הטיולים כוללים

טיולי ג'יפים משלבים במקרים רבים עצירות בנקודות תצפית מרהיבות. בחלק מהמקרים, ניתן לשלב בטיולים גם פיקניק או עצירה לתה או קפה. במקרים רבים אחרים, הטיולים ישלבו בתוכם סיפורים היסטוריים ו/או משעשעים, אשר קשורים למקומות בהם מטיילים – בכל מקרה, כדאי לבדוק את כל הפרטים הללו אל מול נציג החברה, על מנת שתדעו בדיוק מה מצפה לכם.

היכן הטיולים מתקיימים 

הרבה אנשים אשר מתעניינים בטיולי ג'יפים, יחזיקו בהעדפה לגבי האזור בו יתקיימו הטיולים – לדוגמא, טיולי ג'יפים בנגב נחשבים למאוד מבוקשים  ולו בגלל הנופים המרהיבים שהמדבר טומן בחובו. אז כמובן, שחשוב לבחור בחברה אשר מציעה טיולים באותם האזורים הרלוונטיים.מידע על הרכבים/ הג'יפים – כאשר זה נוגע לטיולי ג'יפים, חשוב לשים דגש משמעותי על נושא הבטיחות וכחלק מכך, כדאי לבדוק באיזה סוג של ג'יפים הטיולים מתקיימים (דגם, רמת תחזוקה, שנת ייצור ועוד..), מעבר לכך, כדאי לשים דגש גם על הרמה המקצועית, ההכשרה והניסיון של הנהגים.


מחירים – כמובן, שגם המחיר של הטיול יהווה כגורם בעל השפעה על הבחירה. יחד עם זאת, חשוב לשים דגש על יחס העלות אל מול התועלת – מכיוון שהצעת מחיר מתבסס על שורה ארוכה של פרמטרים אשר ישפיעו על טיב ועל איכות השירות כמו: אורך הטיול, כמות המשתתפים, מה הטיול כולל בתוכו,

מה הניסיון של החברה
במקרים רבים, שווה לשלם קצת יותר בכדי ליהנות ממענה על כל הציפיות מאותו טיול ג'יפים אליו אתם יוצאים.גמישות ויצירתיות – גמישות ויצירתיות מהווים כלים חשובים ומשמעותיים ביצירת טיולי ג'יפים איכותיים ומהנים ולכן, כדאי לשים דגש גם על הנושא הזה בהליך בחירת חברת הטיולים.

מענה על צרכים – במידה ויש לכם צרכים או בקשות מיוחדות מאותו טיול ג'יפים, כדאי לשים דגש גם על הנושא הזה – לדוגמא, יש לוודא שהחברה ערוכה לספק שירותי הסעות גם לכמויות גדולות של משתתפים – ובמידה ומדובר בטיול לקבוצות גדולות, כמו במקרה של ימי גיבוש לעובדים לדוגמא. אם אתם מעוניינים בטיול זוגי רומנטי, מומלץ לבדוק שהחברה ערוכה לספק לכם טיול שכזה – לדוגמא, לשלב בטיול עצירה בנקודת תצפית רומנטית ואולי לאפשר לכם לעשות פיקניק באותה הנקודה.דגש על כל הפרמטרים הללו ועל פרמטרים נוספים אשר יראו לכם כבעלי חשיבות והשפעה על איכות הטיול, יאפשרו לכם לבצע את הבחירה הטובה ביותר באותה החברה – וכידוע, בחירה נכונה שכזאת, תבטיח הנאה גדולה מאותו טיול.

טיפים לטיולי שטח