מסלולי ג'יפים בכנרת

מסלולי ג'יפים בכנרת - מעיין נון

המעיין נמצא צפונית לטבריה בכניסה לישוב מגדל שנמצא על שפת הכנרת. ברכת המעיין מתוחזקת ונעימה לשהייה. במקום ימצאו המטיילים ספסלים למנוחה וישיבה. בסמוך למעיין נמצא אף קיבוץ גינוסר שיכול גם הוא לשמש כחלק נוסף מתוואי הטיול.
במעיין עצמו ניתן להתרשם ממשאבה עתיקה, כוכים רבים, פינות מוצלות ונקודות אחרות שטופות שמש. בצמוד למעיין עצי אקליפטוס ושהייה במקום לבד תביא אתכם ליהנות מאווירה פסטורלית ונעימה מלאת בריזה.

מסלולי ג'יפים בכנרת - שמורת טבע מג'רסה

שמורת הטבע מהווה נקודת מפגש המנקזת לתוכה את הדלתא שנוצרה ממספר נחלים ברמת הגולן אשר ממשיכים אל ימת הכנרת הסמוכה. מפגש הדלתא בשמורה יוצר שפע מים הזורמים יחדיו ומעניקים לשמורה את היכולת להיות בית גידול רחב לצמחים ובעלי חיים. 

אחד ממוקדי העניין בשמורה הוא המג'רסה. קטע הליכה של 800 מטרים הכולל הליכה במי הנחל. הטיול במקום מתאים בחודשי הקיץ, האביב והסתיו. בסופו של המסלול הקצר ניתן לשוב לנקודת ההתחלה דרך מסלול יבש (המאפשר הליכה גם בימי החורף). ההליכה לאורך הנחל מזכה את המטיילים ליהנות מנופי השמורה. 

מסלול הליכה נוסף שקיים בשמורה הוא הזאכי. מסלול ההליכה הוא אפיק המים שנותר מחיבור שפך נחל יהודייה לנחל משושים. אופיו של המסלול תלוי בעוצמת הזרימה באפיק. בחלק מהמקומות יתקלו המטיילים בזרימה חזקה ובריכות עמוקות (אלו דורשות מהמטיילים ידע בשחייה או שימוש באמצעי ציפה שאותם רצוי להוסיף לג'יפ בכל טיול סובב כנרת) כשבנקודות אחרות יתגלו מקומות עם זרימה איטית ומים רדודים. במסלול קיימים כשמונה דרכי מילוט למקרי חירום וקיצור הדרך. סופו של מסלול ההליכה מסתיים בכניסה ללגונת הזאכי בסמוך למשאבת המים במקום.

לשמורת הטבע חשיבות רבה והיא מהווה בית גידול ובו ביצה, לגונות ואגם כשביניהם קשרי גומלין הדוקים. הביצה עשירה בקרקע טינית (קרקע עשויה חול דק שגרגיריו מורכבים מתחמוצות של מתכות קלות) וצומח ביצתי שבחלקו מינים מיוחדים ונדירים שאותם חשוב לשמר. הלגונות מספקות שטח דגירה של מיני עופות שחלקם נדירים או נמצאים בסכנת הכחדה ואף מהוות בית גידול להתרבותם של דגי האמנון. 
מסלולי ג'יפים בכנרת - זרימות נחלים הימה והמון טבע 
אחת מהאטרקציות והסמלים המובהקים של ישראל בצפון הארץ היא ימת הכנרת. סביב ימה זו פזורים ישובים רבים הן מכיוון מזרח ברמת הגולן והן מערבית לה  באזור הגליל התחתון. לכנרת חשיבות אסטרטגית ולאומית והיא מהווה מקור ראשי כאגן מים עבור תושבים וחקלאים רבים. 
באופן טבעי מייצרת סביבה ימת הכנרת אזורי טבע רבים ומגוונים אותם פוקדים מטיילים לאורך כל ימות השנה. התוואי שסובב את הימה מאפשר מסלולי ג'יפים בכנרת, כמו גם חלקים רבים המאפשרים טיולים רגליים. טיול סובב כנרת בג'יפ כולל בתוכו נסיעה במקומות כמו מעיין נון, שמורת טבע מג'רסה, המושבה כנרת ועוד. 
למטיילים הרבים סביב הימה פרושים מספר רב של חופי רחצה. הן חופי רחצה מורשים וכאלו שאינם מוכרזים. חופים רבים שנמצאים בשטחי הקיבוצים, שבעבר לא היו זמינים, הפכו לכאלו וכעת ניתן לבקר גם בהם.