דף הבית >> טיולי ג'יפים ראשי >> טיולי ג'יפים בצפון >> מסלולי ג'יפים בצפון

מסלולי ג'יפים בצפון הגליל 

נתחיל בנחל אכזיב וסביבתו, המציע, בנוסף למסלולים רגליים, אופניים ושלל אטרקציות, מסלול ג'יפים מגוון בנופיו ופופולרי במיוחד. מומלץ לשלב במהלך המסלול הנפלא הזה גם תצפית זריחה / שקיעה על חופי הים הסמוכים. גם נחל ציפורי שבתפר בין הגליל המערבי לאזור העמקים נחשב ליעד משגע הפתוח לציבור בסופי השבוע והחגים. מדובר על 15 ק"מ של עצי תות, תאנה ורימון, מעיינות קרירים ואף צבי ים חברותיים. אך קחו בחשבון כי בימי גשמים קיים חשש רציני לשיטפונות והתחפרות! עוד יעד מוביל כאשר מחפשים אחר מסלולי ג'יפים בצפון הגליל הוא נחל תבור, הסמוך לצומת כוכב הירדן, המציג בגאווה נוף מרהיב של אזור העמקים, מבצר מרכזי ואטרקציה חביבה – "כוכב הרוחות".

מסלולי ג'יפים בצפון רמת הגולן

אי אפשר לדבר על מסלולי ג'יפים בצפון בלי לדבר על רמת הגולן, ולכן נצפין היישר לנחל סמך הנפלא בסמוך למושב נטור. זהו מסלול ג'יפים לא-פשוט מבחינת עבירות אבל בהחלט שווה את האתגר. בשיא המסלול (14 ק"מ) תמצאו את אזור עין קשתות הנפלא הכולל מסלול רטוב ויפהפה להפליא. הלאה לחורבת כוכים, עם עוד מסלול מעולה לאלו שנרתעים ממסלולים המוניים. כאן תמצאו 26 ק"מ של מסלול מגוון (בחלקו רווי צמחייה קוצנית. מומלץ להביא עימכם מזמרה למניעת שריטות הרכב) ויפה שישראלים רבים טרם גילו. עוד מסלול יוצא דופן ביופיו ברמת הגולן הוא זה שבנחל דישון, נחל 'תמים' בקיץ, מסוכן בחורף ויפה כל השנה. 40 ק"מ שמתחילים על כביש 89 ליד צפת ומכילים מעיין נובע, טחנת קמח, עצי תאנה ושרידי בית כנסת ישן.

מסלולי ג'יפים בצפון – מסלולים מובחרים בגליל התחתון

ונסיים את הרשימה המומלצת שלנו עבור מסלולי ג'יפים בצפון עם איזור הגליל התחתון הגדוש מסלולי ג'יפים מרהיבים. בין המסלולים היפים באיזור נמצא נחל יששכר המרשים (20 ק"מ מלאים אגמים ויערות), נחל תבור (עבירות קשה לרכבי שטח רכים), נחל יבניאל עם התצפית היפה באזור הגליל בעיניי רבים, ורמת סירין הסמוכה לנחל תבור. בילוי נעים!

מסלולי ג'יפים בצפון

מסלולי ג'יפים בצפון – מה הכי מומלץ?
אחרי שנים ארוכות שעם ישראל 'חקר' את הנופים והטבע באמצעות הרגליים, שנות האלפיים הם, ללא ספק, תור הזהב של טיולי הג'יפים. כשיותר ויותר אנשים רוכשים את הרכב שעבורו אף סלע לא גדול מדי, לא מפתיע שטיולים שכאלו הפכו לאהובים כל כך. מסלולי ג'יפים בצפון הם השמנה והסלתה של ז'אנר הטיולים הזה לאור התנאים האופטימליים, הנופים המשגעים ושלל האטרקציות הנפלאות של חבל הארץ המשגע הזה. להלן סקירה של כמה מהמסלולים היותר מומלצים שתוכלו לצאת אליהם.