מעיינות בגליל המערבי

מעיינות בגליל המערבי - מתאהבים בכזיב ובעין הכובשים

נתחיל מאחד המעיינות המרשימים באזור בפרט ובארץ בכלל – מעיין עין הכובשים בליבו של יער חניתה. במקום שלוש בריכות בעלות מים קרירים, נקיים ורדודים ואינספור שטחים מוצלים המתאימים לפיקניק משפחתי. זהו אתר נפלא המופיע בכל רשימת המלצות עבור טיולי מעיינות בגליל המערבי וניתן להגיע אליו בכל ימות השנה בהנאה מרובה. ממשיכים לעוד אחד מהמקומות האהובים בגליל המערבי, המושך אליו מאות אלפי מטיילים בשנה – אזור נחל כזיב. מדובר בשטח ירוק ומרשים בין הר מירון במזרח לים התיכון במערב. במקום תמצאו את מעין עין זיו בעל המים הצלולים בו ניתן לשחות בחודשי הקיץ. שני כוכים מרהיבים מלאי מים מחכים לכם אחרי הליכה קצרה, בנוסף לצמחייה צבעוניות ופינות פיקניק רבות. ההגעה למעיין דורשת הליכה של כשעה וחצי במסלול מישורו ברובו.

מעיינות בגליל המערבי - בצת, עין שעל וכל השאר

מתקדמים לנחל בצת הנמצא סמוך לאחד מחופי הרחצה היפים בישראל ואשר בקרבתו מספר מעיינות עוצרי נשימה הידועים בכינויים "מעיינות כרכרה". הם מעט מרוחקים זה מזה, מרביתם רדודים ומאפשרים שכשוך רגליים בלבד, אך היופי המתפרץ מכל עבר בהחלט שווה ביקור. זמן ההליכה מהחניון למעיין הקרוב ביותר – כ-25 דקות הליכה (קילומטר אחד) אך אם אתם מחפשים מעיינות בגליל המערבי עם קסם מיוחד, זה בהחלט לא הזמן להתעצל. עוד לא התעייפתם, נכון? מעולה, כי משם ממשיכים היישר למעיין עין שעל המסתורי והרומנטי, הנחשב אהוב על תושבי האזור בחיפושם אחר שקט, שלווה ושקיעות צבעוניות. במקום מעיין קטן בפתח מערה, ולא הרחק משם – מעיין גדול יותר עם מים רדודים (כ-30 ס"מ גובה), ממנו תוכלו ליהנות מהנוף העוצמתי והירוק שבאופק. נדרשת הליכה של כחצי שעה בירידה מתונה בכדי להגיע לפתח המעיין.

ונסיים בעוד מספר מעיינות בגליל המערבי שלא רבים מכירים. הראשון שבהם הוא מעיין עין מירב, הידוע בזכות עצי האקליפטוס הרמים שבסביבתו. המים אמנם לא לרחצה, אך הנוף (במיוחד בחודשים הגשומים) מרהיב! השני הוא המעיין הנסתר בצומת הגעתון אשר נחשב למעיין ענק ועמוק הנחבא בין סוללות עפר מרשימות. ונסיים בבריכה הבריטית שבהר אגר. הירידה למעיין שבמקום היא באמצעות סולם והמים הקרים מרעננים במיוחד בחודשי הקיץ. שיהיה לכם טיול נעים, רטוב ובטוח! 
מעיינות בגליל המערבי – הרשימה המומלצת
נופים מרהיבים, יופי מדהים וקסם אינסופי הם חלק בלתי נפרד מההוויה הממכרת של חיים או ביקור באזור הגליל המערבי. אבל בין מסלולי הטיול לשפע האטרקציות, נחשב האזור, ולא בכדי, גם ל"חבל המעיינות" של ישראל. אז אם גם אתם זורמים על טיולי מעיינות רטובים בגבולות ארצנו הקטנה, הכנו במיוחד עבורכם 'תפריט מעיינות' מלא בכל טוב. בגד ים יש? מעולה. להלן מספר מעיינות בגליל המערבי שפשוט אסור לפספס.